Galeria - Domy


Dom z bala to dom z BALA. Dom drewniany to dom z DREWNA. Jeżeli ktoś dociepla bal styropianem lub używa mix w postaci folii ograniczających przepuszczalność to niech nie zakłada, że wciąż ma dom z bala czy dom z drewna.Zarówno domy z bala jak i domy drewniane posiadają specyficzną charakterystykę odn. panującego w nich mikroklimatu. Jest to specyficzne dla drewna ( ale samego drewna).Dodając w warstwy ściany styropian, kleje, tynk, folię, różnego rodzaju płyty zmienia się tę charakterystykę. Podobnie z domami szkieletowymi, które często w wielu przypadkach uchodzą za "domy drewniane" co nie jest prawdą.
Na pewno warto budować domy z bala, lecz należy to robić świadomie. Sposobów na docieplenie domu z drewna czy domu z bala nie powodujących zmian fizycznych wewnątrz pomieszczeń jest niewiele (ale są). Chcąc budować dom z bala warto pamiętać o tym by taki dom po zbudowaniu nadal był domem z bala (czy z drewna). DO tego by dom nazywać domem z bala czy domem drewnianym nie wystarczy jedynie to, że drewno się pojawia w konstrukcji takiego domu. Drewno odgrywa w takiej realizacji rolę kluczową i nieprzemyślane łączenie drewna z innymi materiałami często wprowadza więcej szkód jak pożytku.

Poniżej prezentujemy zdjęcia wybranych domów,rozmieszczenie pomieszczeń oraz wymiary, (wysokość-szerokość - parter - piętro itp) możemy dostosować do indywidualnych potrzeb.